18.03.2012. CAC 2.group show Riga Luis Gorjao - Henriques (Portugal) CH EX1 CQ BF1 CAC BOO
17.03.2012 CACIB "Latvian Winner 2012" Riga Anna Brankovich (SR) CH EX1 CQ BF1 CACIB BOO LVW'2012
19.02.2012 CAC Valmiera Latvia Andrey Kisljakov (BLR) CH EX1 CQ BF2 18.02.2012 CAC Valmiera Latvia Tino Pehar (CRO) CH EX1 CQ BF2 04.12.2011 CACIB Winner 2011 Helsinki Finland John Jakobsen (Norway) CH EX4 CQ
03.12.2011 CACIB Helsinki Winner 2011 Helsinki Finland Victor van Raamsdonk (The Netherlands) CH EX
29.-30.10.2011 CACIB Zooexpo'2011 Riga Latvia Juta Haranen (EST) CH EX1 CQ BF1 CACIB BOO
08.10.2011. CAC Valmiera Latvia Olga Goncharuk (RU) CH EX1 CQ BF1 BOB
25.09.2011. CAC Special Show Leonberg Germany W. Gullix (GE) CH EX
10.09.2011. CAC Special Show „Latvian Amber Leonberger’11”
Riga Latvia Austin Long-Doile (IR) CH EX1 CQ BF1 BOO 28.08.2011. CAC „2.Group FCI National Show „
Bialystok Poland A. Tarczynska-Mizak (PL) CH EX1 CWC/CAC Winner
27.-28.08.2011.CACIB Bialystok Poland Jadwiga Niciewicz (PL) . CH EX1 CWC/CAC CACIB Winner -->PL CH INT CH
13.08.2011. CACIB Pskov Russia Anna Brankovich CH EX1 CW CAC Res-CACIB--> RUS CH
24.07.2011. CAC Mārupe Latvia Gustaaf van den Bosch (BE) CH EX1 CQ BF1 BOB BIG-4
23.07.2011. CAC Mārupe Latvia Massimo Inzoli (IT) CH EX1 CQ BF1 BOO 12.-13.03.2011. CACIB “Latvian Winner 2011” Riga Latvia Paul Jentgen (LU)CH EX1 CQ BF1 CACIB BOB LVW'2011
20.02.2o11. CAC Valmiera Latvia Ludmila Nikitina (RU) CH EX1 CQ BF1 BOO
19.02.2o11. CAC Valmiera Latvia M. Lapanja (SLO) CH EX1 CQ BF1 BOB BIG 4
22.01.2o11. CAC Daugavpils Latvia Soile Bister (FIN) CH EX1 CQ BF1 BOB BIG-1
BIS-1
30.-31.10.2010. CACIB “Baltic Winner 2010” Riga Latvia Grethe Bergendahl (NO) CH EX2 CQ BF4
09.10.2o10. CAC Limbaži Latvia L. Popova (RUS) CH EX1 CQ BF1 BOB
11.09.2o10. CAC Special Show “Amber Leonberger”
Riga Latvia Sarah Sevastopulo (ENG) CH EX2 CQ BF3 Best movement 14.08.2o10. CAC Vaimela Estonia Tatyana Rasthihmarova (RUS) OPEN EX1 BF1 BOO 25.07.2o10. CAC Mārupe Latvia Kornelia Butrimova (LT) OPEN EX1 CQ BF1 BOO
17.07.2o10. CACIB Parnu Estonia Ekaterina Senashenko (RUS) OPEN EX1 BF1 CACIB BOO
10.07.2o10. CAC Rapina Estonia Bo Skalin OPEN EX1 BF2
20.06.2o10. CACIB “Moletai Cup 2010” Moletai Lithuania Linda Jurgens (EST) INTER EX1 Show Winner CAC
CACIB--> LT CH & BALT CH
19.06.2o10. CACIB “Aukšaitija Cup 2010” Moletai Lithuania Rafael Malo Alcrudo INTER EX2
13.06.2o10 CACIB Ozolnieki Latvia Szutkiewicz Andrzej (PL) INTER EX1 CQ BF2 CACIB
12.06.2o10. CACIB Ozolnieki Latvia Monika Blaha (AT) INTER EX1 CQ
06.06.2o10. CAC “Newfoundlands, Landseers and Laeonbergers Special Show” Raasiku Estonia
Maria Kerekes (UNG) INTER EX1
05.06.2o10. CACIB “Winner 2010” Tallinn Estonia Terje Lindstrom (NOR) INTER EX1 BF3 CAC
Res-CACIB --> EST CH
23.05.2o10. CAC “FCI Group II Show” Riga Latvia George Schogol (Georgija) INTER EX1 CQ BF1 CAC
BOO--> LV CH
25.04.2o10. CAC “FCI Group II Show” Riga Latvia Ligita Zaķe (LV) INTER EX1 CQ BF2
24.04.2o10. CAC “Golden Leonberger 2010” Riga Latvia Peter Cejnek (AUS) INTER EX2 CQ BF3
Best movement Best Tail
27.03.2o10. CACIB “Latvian Winner 2010” Riga Latvia Beata Petkeviča (LV) INTER EX1 CQ BF1
BOO LVW'2010
21.02.2o10. CAC Valmiera Latvia Alenke Černe (SLO) INTER EX2 CQ BF2
20.02.2o10. CAC Valmiera Latvia Maciej Kozber (PL) INTER EX1 CQ BF2
01.11.2oo9. CACIB “Zooexspo'09” Riga Latvia Saija Juutilainen (FI) INTER EX2 CQ BF4
31.10.2oo9. CACIB “Zooexspo'09” Riga Latvia Rita Kadiķe-Skadiņa (LV) INTER EX1 CQ BF3
17.10.2oo9 CAC Rakvere Estonia Tomasz Borkowski (PL) JUN EX1 Best Junior
JCAC BF1 BOB BIG-3 -->EST J CH & BALT J CH
12.09.2oo9. CAC “Leonbergers Special Show” Riga Latvia Uschi Eisner (AUS) JUN EX1 PP Best Junior
BF2 Best temperament
05.09.2oo9. CAC “FCI Group II and IX Show”Tallinn Estonia Zorica Salijevic JUN VG1
01.08.2oo9. CAC Ulenurme Estonia Petra Junehall (SWE) JUN EX4
26.07.2oo9. CAC Mārupe Latvia Irina Azen (BY) JUN EX1 PP JCAC BOB
-->LV J CH & LT J CH
18.07.2oo9. CAC Ukmerge Lithuania Audrone Babianskiene (LT) JUN EX1JN Best Junior
JCAC BOB
12.07.2oo9. CAC Valga Estonia Evert Wieldraaijer JUN VG4
11.07.2oo9. CAC Priekuļi Latvia Juta Haranen (EST) JUN EX1 PP JCAC BF1 BOO
14.06.2oo9. CACIB Riga Latvia Jari Laakso (FIN) JUN EX2 PP
23.05.2oo9. CAC “FCI Group II Show” Riga Latvia Igor Mioč (HR) JUN EX2 PP
25.04.2oo9. CAC “Golden Leonberger 2009” Riga Latvia Richard Kinsey (UK) JUN EX1 PP JCAC Best Junior
14.02.2oo9. CAC “Leonbergers Special Show” Taebla Estonia Ann-Christin Sultan (SWE) PUPPY PP2
13.02.2oo9. CACIB Tallinn Estonia Miklos Levente PUPPY PP1 BOB Puppy BIS Puppy-2
10.01.2oo9. CAC Tartu Estonia Birgitte Schjoth PUPPY PP2
17.03.2012 CACIB "Latvian Winner 2012" Riga Anna Brankovich (SR) CH EX1 CQ BF1 CACIB BOO LVW'2012
19.02.2012 CAC Valmiera Latvia Andrey Kisljakov (BLR) CH EX1 CQ BF2 18.02.2012 CAC Valmiera Latvia Tino Pehar (CRO) CH EX1 CQ BF2 04.12.2011 CACIB Winner 2011 Helsinki Finland John Jakobsen (Norway) CH EX4 CQ
03.12.2011 CACIB Helsinki Winner 2011 Helsinki Finland Victor van Raamsdonk (The Netherlands) CH EX
29.-30.10.2011 CACIB Zooexpo'2011 Riga Latvia Juta Haranen (EST) CH EX1 CQ BF1 CACIB BOO
08.10.2011. CAC Valmiera Latvia Olga Goncharuk (RU) CH EX1 CQ BF1 BOB
25.09.2011. CAC Special Show Leonberg Germany W. Gullix (GE) CH EX
10.09.2011. CAC Special Show „Latvian Amber Leonberger’11”
Riga Latvia Austin Long-Doile (IR) CH EX1 CQ BF1 BOO 28.08.2011. CAC „2.Group FCI National Show „
Bialystok Poland A. Tarczynska-Mizak (PL) CH EX1 CWC/CAC Winner
27.-28.08.2011.CACIB Bialystok Poland Jadwiga Niciewicz (PL) . CH EX1 CWC/CAC CACIB Winner -->PL CH INT CH
13.08.2011. CACIB Pskov Russia Anna Brankovich CH EX1 CW CAC Res-CACIB--> RUS CH
24.07.2011. CAC Mārupe Latvia Gustaaf van den Bosch (BE) CH EX1 CQ BF1 BOB BIG-4
23.07.2011. CAC Mārupe Latvia Massimo Inzoli (IT) CH EX1 CQ BF1 BOO 12.-13.03.2011. CACIB “Latvian Winner 2011” Riga Latvia Paul Jentgen (LU)CH EX1 CQ BF1 CACIB BOB LVW'2011
20.02.2o11. CAC Valmiera Latvia Ludmila Nikitina (RU) CH EX1 CQ BF1 BOO
19.02.2o11. CAC Valmiera Latvia M. Lapanja (SLO) CH EX1 CQ BF1 BOB BIG 4
22.01.2o11. CAC Daugavpils Latvia Soile Bister (FIN) CH EX1 CQ BF1 BOB BIG-1
BIS-1
30.-31.10.2010. CACIB “Baltic Winner 2010” Riga Latvia Grethe Bergendahl (NO) CH EX2 CQ BF4
09.10.2o10. CAC Limbaži Latvia L. Popova (RUS) CH EX1 CQ BF1 BOB
11.09.2o10. CAC Special Show “Amber Leonberger”
Riga Latvia Sarah Sevastopulo (ENG) CH EX2 CQ BF3 Best movement 14.08.2o10. CAC Vaimela Estonia Tatyana Rasthihmarova (RUS) OPEN EX1 BF1 BOO 25.07.2o10. CAC Mārupe Latvia Kornelia Butrimova (LT) OPEN EX1 CQ BF1 BOO
17.07.2o10. CACIB Parnu Estonia Ekaterina Senashenko (RUS) OPEN EX1 BF1 CACIB BOO
10.07.2o10. CAC Rapina Estonia Bo Skalin OPEN EX1 BF2
20.06.2o10. CACIB “Moletai Cup 2010” Moletai Lithuania Linda Jurgens (EST) INTER EX1 Show Winner CAC
CACIB--> LT CH & BALT CH
19.06.2o10. CACIB “Aukšaitija Cup 2010” Moletai Lithuania Rafael Malo Alcrudo INTER EX2
13.06.2o10 CACIB Ozolnieki Latvia Szutkiewicz Andrzej (PL) INTER EX1 CQ BF2 CACIB
12.06.2o10. CACIB Ozolnieki Latvia Monika Blaha (AT) INTER EX1 CQ
06.06.2o10. CAC “Newfoundlands, Landseers and Laeonbergers Special Show” Raasiku Estonia
Maria Kerekes (UNG) INTER EX1
05.06.2o10. CACIB “Winner 2010” Tallinn Estonia Terje Lindstrom (NOR) INTER EX1 BF3 CAC
Res-CACIB --> EST CH
23.05.2o10. CAC “FCI Group II Show” Riga Latvia George Schogol (Georgija) INTER EX1 CQ BF1 CAC
BOO--> LV CH
25.04.2o10. CAC “FCI Group II Show” Riga Latvia Ligita Zaķe (LV) INTER EX1 CQ BF2
24.04.2o10. CAC “Golden Leonberger 2010” Riga Latvia Peter Cejnek (AUS) INTER EX2 CQ BF3
Best movement Best Tail
27.03.2o10. CACIB “Latvian Winner 2010” Riga Latvia Beata Petkeviča (LV) INTER EX1 CQ BF1
BOO LVW'2010
21.02.2o10. CAC Valmiera Latvia Alenke Černe (SLO) INTER EX2 CQ BF2
20.02.2o10. CAC Valmiera Latvia Maciej Kozber (PL) INTER EX1 CQ BF2
01.11.2oo9. CACIB “Zooexspo'09” Riga Latvia Saija Juutilainen (FI) INTER EX2 CQ BF4
31.10.2oo9. CACIB “Zooexspo'09” Riga Latvia Rita Kadiķe-Skadiņa (LV) INTER EX1 CQ BF3
17.10.2oo9 CAC Rakvere Estonia Tomasz Borkowski (PL) JUN EX1 Best Junior
JCAC BF1 BOB BIG-3 -->EST J CH & BALT J CH
12.09.2oo9. CAC “Leonbergers Special Show” Riga Latvia Uschi Eisner (AUS) JUN EX1 PP Best Junior
BF2 Best temperament
05.09.2oo9. CAC “FCI Group II and IX Show”Tallinn Estonia Zorica Salijevic JUN VG1
01.08.2oo9. CAC Ulenurme Estonia Petra Junehall (SWE) JUN EX4
26.07.2oo9. CAC Mārupe Latvia Irina Azen (BY) JUN EX1 PP JCAC BOB
-->LV J CH & LT J CH
18.07.2oo9. CAC Ukmerge Lithuania Audrone Babianskiene (LT) JUN EX1JN Best Junior
JCAC BOB
12.07.2oo9. CAC Valga Estonia Evert Wieldraaijer JUN VG4
11.07.2oo9. CAC Priekuļi Latvia Juta Haranen (EST) JUN EX1 PP JCAC BF1 BOO
14.06.2oo9. CACIB Riga Latvia Jari Laakso (FIN) JUN EX2 PP
23.05.2oo9. CAC “FCI Group II Show” Riga Latvia Igor Mioč (HR) JUN EX2 PP
25.04.2oo9. CAC “Golden Leonberger 2009” Riga Latvia Richard Kinsey (UK) JUN EX1 PP JCAC Best Junior
14.02.2oo9. CAC “Leonbergers Special Show” Taebla Estonia Ann-Christin Sultan (SWE) PUPPY PP2
13.02.2oo9. CACIB Tallinn Estonia Miklos Levente PUPPY PP1 BOB Puppy BIS Puppy-2
10.01.2oo9. CAC Tartu Estonia Birgitte Schjoth PUPPY PP2